Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Dwutygodnik PSF O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania Doniesienia w pigułce Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 


NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 


 

Archiwum:

 

Wybory 2010

 

 

 

KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

KOMUNIKATY OGÓLNE PSF

 

Komunikat nr 1/0810

 

W związku z licznymi zapytaniami zarówno członków, jak i Przyjaciół oraz Sympatyków Polonia Semper Fidelis informuje na temat interesujących Was zagadnień::

 

1. PORTAL

Zasadnicza budowa szkieletu portalu dobiega końca. Niestety, spowolniła ona w znaczny sposób dbałość o aktualizowanie zagadnień ze strony jego redakcji. Wprowadzanie kolejnych wersji językowych, konstrukcja poszczególnych działów oraz - co jest równie istotne - okres wakacyjny sprawiły, że dotychczas skupialiśmy się na bieżącym prowadzeniu najbardziej istotnych spraw jak choćby sprawy poparcia rezolucji kongressmana Kinga. To jednak się zmieni, jako że budowę portalu oceniamy na poziomie około 80% wykonania pierwszego jej etapu. 

Obecnie trwają prace nad wersją rosyjską, nad otwarciem pozostałych - nieaktywnych jeszcze linków - oraz wreszcie nad otwarciem jego części, przeznaczonej wyłącznie dla naszych członków. 

Od chwili pojawienia się naszego portalu na Internecie, pomimo że znajduje się on w trakcie konstrukcji, odwiedziło nas już ponad 3000 osób. Mamy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się w dalszym ciągu, a dodatkowe atrakcje portalu (w przygotowaniu) na pewno temu posłużą.

 

2. RADIO NADZIEJA 

W chwili obecnej przechodzi konieczne prace techniczne, związane z udoskonaleniem sprzętu. Byliśmy w związku z nimi zmuszeni odwołać nadawanie programów w weekend 20-22 sierpnia 2010 roku. Piszemy o tym w komunikacie na stronie Radia.

 

3. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACYJNA

Nadal jesteśmy na etapie budowy kolejnych ośrodków PSF na świecie. I znowu - czas wakacyjny nie ułatwia tego zadania chociaż odnotowujemy wiele sukcesów na tym polu. Rzeczywiste uruchomienie kolejnego ośrodka od razu owocuje wprowadzeniem emailu kontaktowego na naszych stronach. W bardzo krótkim czasie zauważycie powstałe nowe ośrodki. Do nich właśnie prosimy się zwracać w sprawach, dotyczących Waszego regionu. Dopiero wtedy, kiedy takiego ośrodka w danym regionie nie ma, należy się zgłaszać wprost na adres ogólny PSF czy do Sekretariatu PSF.

 

Za zgodność:

Koordynator PSF

Stanisław Matejczuk


 

Komunikat nr 1/0910

 

Pragniemy zawiadomić wszystkich członków Polonia Semper Fidelis, Sympatyków i Przyjaciół, że zasadnicze prace nad konstrukcją portalu dobiegły końca. Jak sami zauważyliście - została zlikwidowana informacja na temat etapu konstrukcyjnego. 

 

Oczywiście nie oznacza to skostnienia zarówno formy jak i treści portalu. Bedzie się on rozwijał i będą się pojawiały nowe opcje oraz informacje. Pozostają jeszcze w dalszym ciągu do dopracowania niektóre linki i nad tym pracujemy. Niedługo na przykład zostaną zaktywizowane linki do wielkiego działu Ogłoszeń Drobnych, w którym bedziecie mogli umieszczać bezpłatnie Wasze ogłoszenia. 

 

Jednocześnie zwracamy się do wszystkich już działających ośrodków Polonia Semper Fidelis oraz tych, które są w trakcie organizowania się, by w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września przesłały do nas listy podpisów poparcia dla rezolucji Petera T. Kinga, domagającej się powołania niezależnej, międzynarodowej komisji śledczej dla zbadania okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem. Do dnia 17 września zebraliśmy już ponad 1100 podpisów poparcia rezolucji z całego świata i stale napływają nowe. Zachęcamy również osoby indywidualne, które jeszcze nie wpisały się, by do 30 września nadesłały na nasz adres następujące informacje: imię i nazwisko osoby popierającej, miejscowość zamieszkania oraz kraj zamieszkania. 

 

Za zgodność:

Koordynator PSF

Stanisław Matejczuk


 

Komunikat nr 2/0910

 

Z radością zawiadamiam, że w dniu 24 września 2010 roku Kapelanem Głównym naszej organizacji Polonia Semper Fidelis został Ksiądz Prałat Dr Jan Pietrzyk. Będzie on sprawował duchową opiekę duchowną nad wszystkimi ośrodkami, której takiej opieki bedą potrzebowały, według prośby, jaką osobiście skierowałem skierowałem do Księdza Kapelana. 

 

Ponieważ Ksiądz Kapelan będzie sprawował opiekę duchowną jako przedstawiciel Kościoła Katolickiego wskazanym jest, by duchowni, których chcielibyście powołać na kapelanów w Waszych ośrodkach PSF weszły w kontakt z Kapelanem Głównym. Nie nam bowiem dogrywać linię posługi kapłańskiej. "Oddajcie co boskie - Bogu a co cesarskie - Cesarzowi." Wszystkie ośrodki PSF, które są zainteresowane kontaktem z naszym Księdzem Kapelanem powinny kierować wprost do niega pytania, pisząc na adres: kapelanpsf@atopolskawlasnie.com

 

Jednocześnie zawiadamiam, że Ksiądz Prałat Dr Jan Pietrzyk odbędzie wizytę duszpasterską w ośrodkach Polonia Semper Fidelis na terenie Stanów Zjednoczonych w sierpniu 2011 roku. Proszę zatem ośrodki PSF w USA oraz Kanadzie o sugestie na temat tej wizyty.

 

Za zgodność:

Koordynator PSF

Stanisław Matejczuk


 

Komunikat nr 1/1010

 

W związku z licznymi pytaniami na temat zarówno naszej organizacji polonia Semper Fidelis jak i koordynatorów PSF informuję, że Polonia Semper Fidelis jest organizacją jawną, działającą zgodnie z prawami państw, na obszarze których działa. Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii politycznej ani z żadną się nie utożsamiamy jako siłą przewodnią. Naszym głównym celem jest działanie dla dobra i rozwoju Państwa Polskiego oraz pomoc i współdziałanie z Polakami na całym świecie. Z radością współpracujemy również z przedstawicielami innych narodowości o ile są oni życzliwi Polsce - określamy ich mianem Przyjaciół czy Sympatyków Polonia Semper Fidelis. 

 

Dotychczasowy skład koordynatorów Polonia Semper Fidelis na dzień 8 października 2010 roku:

 

Koordynator PSF - Stanisław Matejczuk

Kapelan PSF - Ks. Prałat Dr Jan Pietrzyk

Sekretariat PSF - Alicja Staszewska

Koordynator PSF Maine (USA) - Stefan Buchholz

Koordynator PSF New Mexico (USA) - Antoni Niemczak

Koordynator PSF Ontario (Kanada) - Grzegorz Staszewski

Koordynator PSF Małopolska (Polska) - Agata Sajdak

Koordynator PSF Podlasie (Polska) - Bazyli Dawidziuk

Koordynator PSF Śląsk (Polska) - Wojciech Kosiba

 

O kolejnych, powstających ośrodkach Polonia Semper Fidelis (w fazie organizacyjnej obecnie 11) będziemy informowali osobnymi komunikatami. Wszystkich zainteresowanych działalnością w ramach naszej organizacji prosimy o kontakt z najbliższym terytorialnie koordynatorem. Adresy emailowe podane są w dziale Kontakt z Nami.

 

Za zgodność:

Koordynator PSF

Stanisław Matejczuk


Komunikat nr 1/1210

 

Noworoczny raport o stanie Polonia Semper Fidelis

 

Zbliża się Nowy Rok 2011. Z tej okazji pragnę wszystkim naszym Członkom, Sympatykom i Przyjaciołom Polonia Semper Fidelis oraz ich rodzinom złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niechaj rok 2011 bedzie chociaż tak pomyślny dla naszej organizacji (czy ruchu - jak niektórzy wolą) jak był odchodzący 2010.

 

W tym starym roku 2010 wiele się zdarzyło. Przede wszystkim zainstniała Polonia Semper Fidelis na całym świecie. Zaistniał nasz portal, zaistniały ośrodki w Polsce i poza jej granicami, pierwsze realne akcje miały miejsce zarówno w naszej Ojczyźnie jak i na polu międzynarodowym. Dumnie przypomnieliśmy o Polsce wszędzie, gdzie się znajdujemy a to dopiero około 6 miesięcy naszej działalności. 

 

Polonia Semper Fidelis rozpoczynała swoją pracę od przysłowiowego "zera", z pełną znaków zapytania przyszłością. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że owe "znaki zapytania" ustąpiły miejsca "wykrzyknikom". "Wykrzyknikom" niespodziewanego sukcesu, który czasami nas zaczął przerastać. Stworzylismy nasze wspaniałe ośrodki w USA, Kanadzie i Polsce. Powstają nowe. 

 

Polonia Semper Fidelis zaczęła się umiejscawiać mocno w sferach międzynarodowych, podpisując i popierając w USA kandydatów Tea Party wszędzie tam gdzie istniejemy. Mamy już wielu Przyjaciół w sferach dyplomacji USA, Anglii i innych krajów. 

 

Jednym z oszałamiających i nieprzewidzianych nawet przez nas sukcesów jest liczba osób, odwiedzających nasz portal. Po 6 miesiącach ta liczba przekroczyła 146 tysięcy osób i stale, każdego dnia rośnie. W początkach działalności nie przewidywaliśmy nawet w najśmielszych naszych snach, że tak się stanie. Ale stało się i staje i to daje nam ostrożne prognozy, że nasz portal ponadpartyjny, jednoczące wszystkie siły prawicowe poza SLD, PO czy podobne im przybudówki jest bardzo potrzebny.

 

Będziemy wiec trwac na naszym stanowisku a jesteśmy otwarci dla wszystkich partii i partyjek polskich. dla których Polska jest naprawdę najważniejsza. Nawołujemy do pokoju i kompromisu między nimi, do rozwagi i wyważenia swoich szans i zjednoczenia się. To jest główne posłannictwo Polonia Semper Fidelis. Nie jest ważnym dla nas czy ktoś jest z PiS, z UPR, z LPR, Prawicy Polskiej czy wielu innych ugrupowań politycznych. Nawołujemy do zgody narodowej na gruncie wartości chrześcijańskich i prawicowych. 

 

W Polonia Semper Fidelis koordynatorami są właśnie tacy wspaniali ludzie, którzy zrozumieli ideę tej pracy u podstaw. Są ludzie z PiS, z UPR. z LPR, od Kornela Morawieckiego czy Marka Jurka - i wszyscy potrafimy coś wspólnie robic i nie dac się skłócic. Czy nie o to chodzi ? Życzę Wam i nam wszystkim, bysmy właśnie tą drogą kroczyli.

 

Ale nie należy popadać w euforię sukcesu, bo mamy też sprawy trudne, z których dopiero się wygrzebujemy się. Całość tych spraw związana jest z naszym portalem, który w czerwcu 2010 roku powstawał od pierwszej kropki na ekranie. Jest już na nim wiele, co jest na pewno sukcesem, ale są jeszcze niedoróbki, nad którymi pracujemy zaciekle. Już jednak dzisiaj mogę powiedzieć, że za niewiele dni powstanie tak długo oczekiwany przez naszych Członków i Koordynatorów dział  logowania się specjalnego. To się przedłużało w czasie ale już jest na ukończeniu dzięki wspaniałemu Łukaszowi.

 

W ogóle to portal ma już kilku najwyższej klasy programistów, którzy teraz wyprostują ścieżki różnych zawiłosci, opóźniających marsz Polonia Semper Fidelis na Internecie. Dodam do tego, że w jednym z ostatnich rankingów najbardziej dynamicznie rozwijających się stron w USA dostaliśmy 5-ta pozycję. 

 

Ostatnio Polonia Semper Fidelis zadeklarowała się do współpracy z ruchami obrony zycia nienarodzonego oraz przeciw eutanazji czy wreszcie przeciwko idiotyzmom tzw. "globalnego ocieplenia" i teorii "big-bang" (wielkiego uderzenia). Współpracujemy ze wszystkimi ruchami na świecie w tym kierunku. Niedługo na naszym portalu pojawią się działy w języku polskim i angielskim na ten temat.

 

Podsumowując: życzę Wam wszystkim, Moi Drodzy, najwspanialszego Nowego Roku 2011 - jak dotychczas wszystko idzie u nas niespodziewanie doskonale, że aż strach się bać. Oby tak szło dalej to wtedy wiecej bedziemy swietowali na przyszły Nowy Rok. Pamiętajcie jednak, Przyjaciele, że to, czego dokonujemy teraz rodzi się w bólach i nie bez poświęceń wielu z Was. Jeśli chcecie się zrzucić na donację - to będzie to milutkie.  

 

Szczęśliwego i wspaniałego Nowego Roku 2011!!!

 

Stanisław Matejczuk

Polonia Semper Fidelis 

Koorynator

 


Komunikat nr 1/0211

 

Ośrodek Polonia Semper Fidelis na stan Texas, USA

 

Pragnę poinformować, że w dniu 14 lutego 2011 roku powstał nowy ośrodek Polonia Semper Fidelis w USA na stan Texas. Jego Koordynatorem został Andrzej Szpak.

 

Życzymy Panu Szpakowi oraz wszystkim Polakom i Przyjaciołom Polski w Texasie powodzenia w dziele podtrzymania polskich tradycji i wartości.

 

Witamy w Polonia Semper Fidelis !

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF

 


Komunikat nr 1/0411

 

Ośrodek Polonia Semper Fidelis w Szwecji

 

Informuję, że z dniem 20 kwietnia 2011 roku powstał nowy ośrodek Polonia Semper Fidelis w Szwecji z siedzibą w Sztokholmie. Jego Koordynatorem został Tomasz Jan Czarnik. 

 

Życzymy Panu Czarnikowi oraz wszystkim Polakom i Przyjaciołom w Szwecji powodzenia w dziele podtrzymywania polskich tradycji i wartości.

 

Witamy w Polonia Semper Fidelis !

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF


 

Komunikat nr 1/1011

 

Nowe ośrodki Polonia Semper Fidelis w Polsce

 

W dniu 15 października 2011 roku - zgodnie z zaleceniami Rady Polonia Semper Fidelis - powołałem dwa nowe ośrodki naszej organizacji: PSF Gdańska i Pomorza oraz PSF Ziemi Radomskiej.

 

Koordynatorem Polonia Semper Fidelis w Gdańsku i na Pomorzu został Pan Mariusz Drapikowski, zwany również "Krawcem Matki Bożej Jasnogórskiej", mistrz sztuki sakralnej oraz autor m.in. słynnego Tryptyku w Jerozolimie. Kontakt emailowy w ramach PSF zostanie ogłoszony w najbliższym czasie w dziale Kontakt z nami. Do tego czasu można używać linku Drapikowski Studio na naszym portalu, korzystając tam z linka emailowego.

 

Koordynatorem Polonia Semper Fidelis Ziemi Radomskiej został Pan Piotr Ciołkiewicz, Prezes światowej organizacji Communitá Regina della Pace. Dotychczas Ziemie Radomska pozostawała w strukturze PSF Mazowsze i jako taka pozostawała w gestii Koordynatora Wojciecha Kosiby. Wyodrębnienie Ziemi Radomskiej z pewnością bedzie miało pozytywny wpływ na budowanie struktur Polonia Semper Fidelis w tym regionie.

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF


 

Komunikat nr 1/1206

 

Powołanie nowego Koordynatora PSF na Mazowszu

 

W dniu 26 czerwca 2012 roku, zgodnie z zaleceniami Rady Polonia Semper Fidelis, Powołałem na stanowisko Koordynatora PSF Mazowsze Panią Annę Deniziak. Tym samym nastąpiło pewne organizacyjne uporządkowanie w połączonych dotychczas osobą Koordynatora, Pana Wojciecha Kosiby dwóch ośrodków Polonia Semper Fidelis: Śląska oraz Mazowsza.

 

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z wcześniejszym komunikatem, ośrodek Polonia Semper Fidelis Ziemi Radomskiej pozostaje wydzielonym pod Koordynatorem Panem Piotrem Ciołkiewiczem.

 

Witamy Panią Annę Deniziak jako Koordynatora PSF Mazowsze i życzymy jej sukcesów !

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF


 

Komunikat nr 2/1206

 

Wizyta Kapelana Głównego PSF, ks. Prałata dr Jana Pietrzyka w Kanadzie i USA

 

Z radością informuję, że w dniach od 26 czerwca do 18 lipca 2012 roku duszpasterską wizytę w Kanadzie i USA złoży ks, Prałat dr Jan Pietrzyk - Kapelan Główny Polonia Semper Fidelis. Odwiedzi on m.in tworzący się ośrodek PSF w Edmonton, prowincja Alberta w Kanadzie, PSF stanu Nowy Meksyk oraz tworzący się ośrodek PSF w Arizonie, USA.

 

Naszym członkom, przyjaciołom i sympatykom w obu tych stanach USA podaję, że wizyta ks. Prałata dr Jana Pietrzyka potrwa od 9 lipca do 16 lipca 2012 roku. Następuje ona - z przyczyn niezależnych - w rok po wcześniej zapowiadanej na sierpień 2011 roku.

 

Życzymy Księdzy Prałatowi dr Janowi Pietrzykowi jak najwspanialszych owoców jego duszpasterskiej wizyty !

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF


 

Kominukat nr 3/1206

 

Aktualizacja listy ośrodków PSF i ich Koordynatorów

 

W związku z wieloma zapytaniami, poniżej prezentuję zaktualizowaną listę zatwierdzonych i działających ośrodków Polonia Semper Fidelis na świecie na dzień 26 czerwca 2012 roku:

 

Koordynator PSF - Stanisław Matejczuk

Kapelan PSF - Ks. Prałat Dr Jan Pietrzyk

Sekretariat PSF - Alicja Staszewska

Koordynator PSF Maine (USA) - Stefan Buchholz

Koordynator PSF New Mexico (USA) - Antoni Niemczak

Koordynator PSF Ontario (Kanada) - Grzegorz Staszewski

Koordynator PSF Małopolska (Polska) - Agata Sajdak

Koordynator PSF Mazowsze (Polska) - Anna Deniziak

Koordynator PSF Podlasie (Polska) - Bazyli Dawidziuk

Koordynator PSF Pomorze Gdańskie (Polska) - Mariusz Drapikowski

Koordynator PSF Szwecja - Tomasz Czarnik

Koordynator PSF Śląsk (Polska) - Wojciech Kosiba

Koordynator PSF Texas (USA) - Andrzej Szpak

Koordynator PSF Ziemia Radomska (Polska) - Piotr Ciołkiewicz

 

Poza wyżej wymienionymi ośrodkami w fazie zatwierdzania bądź prac przygotowawczych są ośrodki PSF Podbeskidzie (Polska), PSF Łódź (Polska), PSF Alberta (Kanada), PSF Arizona (USA), PSF Illinois (USA), PSF Australia, PSF Egipt, PSF Włochy, PSF Anglia, PSF Kazachstan, PSF Łotwa, PSF Ukraina PSF Urugwaj oraz PSF Republika Południowej Afryki.

 

O kolejnych ośrodkach oraz ich Koordynatorach będę informował w osobnych komunikatach.

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF


 

 

 


Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis